Uszczelnianie okien przed zimą

Jesień to wspaniały czas w roku. Kolorowe liście, wspaniałe krajobrazy i spędzanie czasu na kanapie z książką, kocem i gorącym kakao. Niestety czasem gruby koc może nie wystarczyć, szczególnie gdy z okien odczuwamy powiewy zimnego powietrza.

Uciekające ciepło może nie tylko pogorszyć nasz komfort spędzania czasu w mieszkaniu i zimne noce, ale narazić nas na zwiększenie rachunków za ogrzewanie, co również jest mało ekologicznym rozwiązaniem dla naszego środowiska.

Samodzielna regulacja okien

Nieszczelne okna, szczególnie w nowych mieszkaniach to bardzo częsta przypadłość. Wiele ciepła ucieka z naszego pokoju, a najczęstszym powodem są niewyregulowane drzwi balkonowe oraz okna. Podczas montażu ekipa remontowa mogła zwyczajnie nie zwrócić uwagi na to, aby odpowiednio jest przystosować. Z czasem również może to nastąpić samoistnie, podczas gdy wybudowany niedawno budynek osiada i cały czas pracuje. Jest to odczuwalne szczególnie na najniższych piętrach i parterze.

Regulacja okien w samodzielny sposób nie jest aż tak skomplikowana. Oglądając odpowiednie poradniki na Youtube i próbując z kluczem do regulacji możemy sami doprowadzić do tego, że ciepło nie będzie uciekać z naszych okien.

regulacja drzwi balkonowych

Przygotuj okna na zimę – tryb zima/lato

Warto sprawdzić, czy nasze okna posiadają regulację w zależności od sezonu. Tryb lato/zima pozwala nam w ciepłe dni wpuszczać do pomieszczenia trochę powietrza, aby uniknąć duszności, natomiast okna przestawione w tryb zimowy uszczelniają się, zatrzymując temperaturę wewnątrz budynku. Przełącznik tego trybu jest elementem, który znajduje się na skrzydłach okiennych z rolką i zaczepami, które w zależności od tego jak zmienią swoją pozycję, zmieniają tryb zima/lato.

Klimatyzator domowy – co warto wiedzieć?

Gdy czekamy na specjalistę – jak uszczelnić okna?

Jeżeli samodzielna regulacja okien stanowi dla nas problem lub wynika to z ich błędnego montażu, potrzebni będą odpowiedni specjaliści. W sezonie jesiennym ich dostępność może być na tyle niska, że będziemy zmuszeni czekać nawet kilka dni zanim będą mogli do nas przyjechać. Wówczas warto uszczelnić okno dodatkową uszczelką lub podłożonym w miejscu przewiewu ręcznikiem.

Przeczytaj poprzedni wpis:
klimatyzator
Klimatyzator domowy – co warto wiedzieć przed zakupem

Klimatyzator naścienny to najlepsze rozwiązanie do naszego domu by zapewnić w nim odpowiednią temperaturę. Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja w...

Zamknij